Mətbuat şərhi 24 dekabr 2025
Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə zəng edib
Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan dekabrın 24-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə zəng edib.
Türkiyə Prezidenti dövlətimizin başçısına ad günü münasibətilə təbriklərini çatdırıb, ona prezidentlik fəaliyyətində uğurlar və möhkəm cansağlığı arzulayıb.
Prezident İlham Əliyev göstərilən diqqətə və təbrikə görə minnətdarlığını bildirib.
Telefon söhbəti zamanı Azərbaycan Prezidentinin Türkiyəyə, Türkiyə Prezidentinin isə ölkəmizə səfərləri məmnunluqla xatırlanaraq, bütün bunların qardaşlıq, dostluq və strateji müttəfiqlik münasibətlərimizin inkişafında roluna toxunulub.
Rəcəb Tayyib Ərdoğan Türkiyənin vitse-prezidenti Cevdet Yılmazın Azərbaycana səfərini qeyd edərək, Azərbaycan Respublikası ilə Türkiyə Respublikası arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın Bakıda keçirilmiş 12-ci iclasının uğurlu nəticələrini vurğulayıb.
Telefon danışığı əsnasında dövlət başçıları əməkdaşlığın perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparıblar.

Press release 24 December 2025
President of the Republic of Türkiye Recep Tayyip Erdoğan made a phone call to President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev
On December 24, President of the Republic of Türkiye Recep Tayyip Erdoğan made a phone call to President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev.
The President of Türkiye conveyed his congratulations to the Azerbaijani leader on his birthday, wishing him success in his presidential activities and good health.
President Ilham Aliyev expressed gratitude for the attention and congratulations.
During the phone conversation, the visits of the President of Azerbaijan to Türkiye and the President of Türkiye to Azerbaijan were fondly recalled, highlighting their role in strengthening fraternal, friendly, and strategic allied relations.
Recep Tayyip Erdoğan also noted the visit of Türkiye’s Vice President Cevdet Yılmaz to Azerbaijan, emphasizing the successful outcomes of the 12th meeting of the Joint Intergovernmental Commission on Economic Cooperation between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Türkiye held in Baku.